پایگاه خبری بانکداری الکترونیک > بانک و بیمه > نمایش خبر کد خبر: 5804 - 6/2

 

کد خبر: 5804 - 6/2/1389 , 14:46
 دوربین مداربسته سارق عابر بانک را به دام انداخت 
بیست و سومین روز فروردین ماه سال 89 پرونده ای تحت عنوان آتش سوزی عمدی، از سوی دادسرای ناحیه 14 تهران مبنی بر اینکه در ساعت 6 صبح مورخه 8 اسفند ماه سال 88 ماموران کلانتری 121 (سلیمانیه) از وقوع یک فقره آتش سوزی دستگاه ATM یکی از بانکهای تهران واقع در "بلوار ابوذر" مطلع شده و برای بررسی موضوع به محل اعزام می شوند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک با مهار آتش و آرام شدن اوضاع، دوربینهای مداربسته بانک مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که در ساعت پنج و 20 دقیقه صبح، فردی حدوداً 30 ساله با یکدستگاه خودروی سواری به همراه فردی دیگر مقابل بانک حاضر شده و پس از اینکه با سرنگ مواد اشتعال زا به روی دستگاه ریخته اقدام به آتش زدن دستگاه کرده است.
 
در تحقیقات مشخص شد چند روز قبل از این نیز فردی سعی داشته که با استفاده از "گاز انبر" دستگاه خودپرداز دیگری را در همان منطقه تخریب کند.
 
همچنین، در ساعت پنج و نیم صبح روز دیگری نیز فردی سعی داشته با استفاده از سیم مفتول دستگاه خودپرداز دیگری را تخریب کند.

فیلم های مذکور مدتی بعد توسط ماموران پایگاه ششم پلیس اطلاعات و امنیت بررسی شد و چهره همه متهمان که در تخریب خودپردازها شرکت داشتند، شناسایی شده و به کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی اعلام شد.
 
با توجه به تخریب چهار دستگاه در محدوده مکانی نزدیک به هم و احتمال اینکه فرد مذکور در همان حوالی سکونت دارد، اقدامات کارآگاهان به طور منسجم در محدوده تحریب عابربانک ها ادامه یافت تا اینکه مشخص شد فردی به نام "محمدرضا" 26 ساله به اتهام سرقت از عابر بانک و کارت هدیه توسط ماموران پایگاه ششم پلیس آگاهی دستگیر و در یکی از ندامتگاه ها بسر می برد.
  
وی در اعترافات خود عنوان داشت که در تاریخ های مذکور به انگیزه برهم زدن سیستم عابر بانک و دریافت پول بیشتر، دستگاه خودپرداز را به آتش کشیده و در دفعات بعد با استفاده از گازانبر و سیم مفتول قصد خارج کردن پول از دستگاه را داشته است است.
 
گفتنی است، در حال حاضر متهم به اتهام خارج نمودن بیش از 600 هزار تومان وجه نقد از یک کارت عابر بانک متعلق یکی از شهروندان تهرانی و تخریب چهار دستگاه عابربانک، در زندان بسر می برد.

 

/ 0 نظر / 15 بازدید